15:44

Свята у Канаді

Тут наведено перелік загальнодержавних свят у Канаді. Але слід пам'ятати, що кожна провінція має свої свята. Більш того, крім державних свят, канадці примудряються святкувати все що завгодно. Свята у Канаді відрізняються від "наших". Зазвичай у кожному місяці є якесь свято у понеділок, що подовжує вихідні дні. Такі свята всі полюбляють. Але тут важко повірити, що це сталось якось випадково, а не було заздалегідь прораховано.
Новий рік - 1 січня.
Великдень - свято не має постійної дати.
День Вікторії - понеділок, що передує 24 травня. День народження Королеви Вікторії було проголошене святом у провінції Канада в 1845 році. Після смерті Королеви Вікторії у 1901 році парламент Канади ухвалив Акт, яким затверджувалося офіційне свято 24 травня під назвою День Вікторії. І в наш час Канада святкує День Вікторії. Згідно з поправками до резолюції про статус Канади 1952 року, День Вікторії святкують у понеділок, який передує 24 травня. З 1953 по 1956 роки день народження Королеви святкувався у День Вікторії відповідно до постанови генерал-губернатора, затвердженої Її Величністю. У 1957 році День Вікторії оголошено як постійний день королівського народження в Канаді. В Об'єднаному Королівстві цей день народження святкується в червні.
День Канади (Canada Day) - 1 липня. 20 червня 1868 року у постанові, підписаній генерал-губернатором Лордом Монком, містився заклик до всіх підданих Її Величності по всій Канаді приєднатися до святкування 1 Липня річниці перетворення союзу Британських провінцій Північної Америки у федерацію під назвою Канада. З 1958 року урядом встановлений щорічний ритуал проведення національного дня Канади, за координацію проведення якого відповідав Державний секретар Канади. Формат проведення змінився у 1968, з додаванням багатонаціональних і професійних концертів на Парламентському Пагорбі, включаючи телевізійне шоу, яке транслювалося на всю країну. Святкування було відмінено в 1976 році, але відновлено в 1977 році. Новий сценарій розроблений у 1980 році, коли Національний Комітет (федеральна урядова організація, яка відповідає за планування святкувань Дня Канади) спонсорував розвиток свят на місцях по всій Канаді. Були виділені спеціальні кошти для організації розваг у сотнях місцевих громад. Такий же підхід використовувався у наступному 1981 році, з додаванням феєрверків у 15-ти основних містах по всій країні. 27 жовтня 1982 року 1 липня, до цього відоме як День Домініону, отримало назву День Канади. З 1985 року в усіх провінціях і територіях були засновані Комітети з планування, організації і координації святкувань Дня Канади на місцях.
День громадянина - перший понеділок серпня.
День праці - перший понеділок вересня.
День подяки - другий понеділок жовтня.
День пам'яті загиблих у війнах - 11 листопада. Вперше День пам'яті, з часів Конфедерації в Канаді, відзначили 15 квітня 1872 року на честь видужання Принца Уельського (пізніше Короля Едуарда VII) після серйозного захворювання. У цей же час було відновлено святкування Дня Подяки у другий понеділок жовтня, за винятком 1935 року, коли День Подяки був перенесений на 14 жовтня через збіг з датою проведення виборів. У 1957 році окремою постановою другий понеділок жовтня був остаточно зафіксований як дата святкування Дня Пам'яті.
Різдво - 25 грудня.
День подарунків - 26 грудня. Наступний день після Різдва - свято Святого Стефана, першого християнського мученика, більше відомий як День подарунків. Цей термін можливо пов'язаний з давньою церковною традицією відкривати коробки з подарунками і шухлядки з грошима для бідних, які ставилися біля входу. У наші дні це більше пов'язано з подарунками (звичайно, в спеціально упакованих коробках), які дарують один одному в родинах на Різдво.

Категория: Соціум | Просмотров: 5107 | Добавил: admin | Рейтинг: 1.0/27
Комментарів [ 0 ]
[ Зайдіть та залиште коментар ]
[ Реєстрація | Вхід ]